
HOLISTINIS
POŽIŪRIS
Kuo mums svarbus holistinis požiūris?
Holistinė teisė teisininkus suvokia kaip taikdarius, problemų bei konfliktų sprendėjus ir patarėjus. Ji ragina teisininkus įsiklausyti į klientą, atrasti galimybes bei išeitis konflikto akivaizdoje, skatinti supratingumą, susitaikymą, atlaidumą, emocinį gijimą. Taip pat akcentuojama prevencinė teisinio vertinimo reikšmė siekiant užkirsti kelią galimam konfliktui.
AD VISUM siekia transformuoti klientų požiūrį į teisę per švietimą ir holistinių principų taikymą. Siekiame grąžinti teisę žmonėms, todėl visuomet stengiamės kalbėti paprastai ir aiškiai, vengti tik profesionalams suprantamų teisinių vertinimų.
Kuo ypatingas holistinis požiūris į teisę?
Holistinis judėjimas teisės srityje palaiko požiūrį, kad teisinė praktika atspindi mūsų vientisumą ir ieško garbingų bei švelnių būdų išspręsti teisinius klausimus, skatinant socialinę darną. Holistiniai teisininkai dažnai imasi prevencinių teisinių priemonių ir yra orientuoti į bendradarbiavimą. Holistinės teisės praktika prasideda ne nuo klausimo "kas atsitiko?", o nuo klausimo "kas vyksta dabar?" Šios orientacijos skirtumas pasižymi kaip skirtumas tarp minčių ir sąmoningumo. Ieškome pozityviosios problemų pusės ir konfliktus vertiname už jų suteikiamas galimybes asmeniniam augimui, o teisininkus skatiname prisidėti prie balanso bei harmonijos kūrimo.
Kuo ypatingas holistinis požiūris į verslą?
Verslo kūrimas ir vystymas yra labai dinamiškas ir įvairialypis reiškinys, tad kasdienybėje susiduriant su įvairaus pobūdžio iššūkiais natūraliai kyla klausimas: Ar įmanoma išspręsti mažiausią problemos dalį neatsižvelgiant į visumą? Mūsų manymu, kokybišką sprendimą galima priimti tik atsižvelgus į visos situacijos problemiškumą ir sąveiką su kitomis sritimis. Versle labai pasitarnauja pamatinis holizmo principas, teigiantis, kad visuma yra daugiau nei jos dalių suma, tad padedame klientams transformuoti savo požiūrį į verslo kasdienybę ir pasiekti trokštamų rezultatų.
Kuo ypatingas holistinis požiūris į žmogų?
Holistinis požiūris į žmogų remiasi tuo, kad fizinė, psichikos ir dvasinė būklės tarpusavyje susijusios, taigi sprendžiant žmogui iškilusias problemas būtina atsižvelgiant į fizinius, psichikos bei socialinius aspektus. Mums svarbus efektyvus ir ilgalaikis problemų išsprendimas, todėl regime žmogų ne kaip atskirai funkcionuojantį vienetą, bet kaip jo minčių, veiksmų, santykių su savimi bei aplinka visumą.