top of page
Šeimos mediacija - Šeimos perstruktūravimas išgyvenant skyrybas

Mediacija

Greta Martinkienė | AD VISUM įkūrėja, mediatorė

Greta Aleksandravičiūtė

2020 m. lapkričio 15 d.

Mediatorės nuolat kelia savo kvalifikaciją: AD VISUM komanda dalyvauja Šeimos mediacijos mokymuose

Nuo 2020 m. sausio 1 d. privalomoji mediacija taikoma sprendžiant šeimos ginčus, nagrinėjamus ginčo teisena Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

Mediacijos tikslas ir esminis principas – sudaryti sąlygas asmenims kilusio ginčo akivaizdoje priimti abiems priimtiną sprendimą be valstybės įsikišimo. Tai vienas iš tinkamiausių būdų spręsti šeimos ginčus asmenims, kurie ir ateityje, po santuokos nutraukimo, turės bendrauti.


Praktika rodo, kad tais atvejais, kai tėvai patys susitaria dėl su vaiku susijusių klausimų, yra didesnė tikimybė, kad šių susitarimų bus laikomasi labiau, nei nurodymų, kuriuos priima teismas.


Mediacija kartais klaidingai priskiriama išskirtinai teisinei ginčų sprendimų kategorijai. Nepaisant to, kad mediacija iš tiesų yra vienas iš teisinių ginčų sprendimo būdų, ji visuomet balansuoja tarp psichologinės, socialinės bei teisinės srities.


2020 m. lapkričio 24 - 26 dienomis vyks Šeimos santykių instituto organizuojami Šeimos mediacijos mokymai. Džiaugiamės, kad AD VISUM mediatorės nuolat kelia savo kvalifikaciją ir dalyvauja įvairiuose mokymuose, kurių metu yra lavinami pagrindiniai mediacijos įgūdžiai, susipažįstama su naujomis mediacijos taikymo metodikomis bei taikytinais įrankiais, kurie labai svarbūs medijuojant tiek šeimos, tiek kitus ginčus.


Jeigu turite klausimų, susijusių su mediacijos procesu - kreipkitės.


Greta Martinkienė

Mediatorė

greta@martinkiene.lt

+370 67272878


Daugiau šios kategorijos naujienų

Mediacija nuotoliu

2021 m. kovo 18 d.

Ginčų sprendimas nuotoliniu būdu
Nuo 2021 m. sausio 1 d. mediacija taikoma ir administraciniuose ginčuose.

2020 m. gruodžio 18 d.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. administracinius ginčus bus galima spręsti ir mediacijos būdu
Mediacijos procedūra unikali tuo, kad ginčo šalys pačios priima sau tinkamiausią sprendimą, t.y. mediatorius,  naudodamasis įvairiomis technikomis, padeda asmenims bendrauti, skatina bendradarbiavimą ir kūrybiškumą, tačiau nėra "teisėjas byloje".

2020 m. birželio 1 d.

Jau laikas pradėti medijuoti
bottom of page