Subsidija savarankiškai dirbantiems, nukentėjusiems nuo COVID

Kita

Greta Martinkienė | AD VISUM įkūrėja, mediatorė

Greta Aleksandravičiūtė

2021 m. rugpjūčio 20 d.

Subsidijos savarankiškai dirbantiems | Nukentėjusiems nuo COVID- 19

VMI kviečia gyventojus, kurie 2020 m. vykdė individualią veiklą, įtrauktą į ribojamų veiklų sąrašą ir negavo vienkartinių negrąžintinų subsidijų veiklos likvidumui palaikyti iki rugsėjo 1 d., teikti supaprastintas paraiškas subsidijai gauti.

Kas gali kreiptis?


Asmenys, kurie 2020 m. vykdė individualią veiklą pagal pažymą ir / ar verslo liudijimą, įtrauktą į dėl COVID-19 apribotų veiklų sąrašą:

  • ribojamų individualių veiklų pagal pažymą sąrašas yra čia,

  • ribojamų veiklų pagal verslo liudijimą sąrašas yra čia.

Asmenų 2020 m. vykdytos individualios veiklos trukmė atitinka bent vieną iš šių punktų:

  • individualią veiklą pagal pažymą gyventojas buvo įregistravęs ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. imtinai, arba

  • verslo liudijimą (-us) gyventojas buvo įsigijęs ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis, laikotarpiu nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. imtinai, arba

  • jeigu gyventojas keitė individualios veiklos formą, tačiau bendra vykdytos individualios veiklos pagal pažymą ir verslo liudijimą (-us) trukmė sudaro ne mažiau kaip 90 kalendorinių dienų (nenutrūkstamai ar su pertraukomis) nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. imtinai.

Gyventojo 2019 metais gautos apmokestinamosios pajamos iš neindividualios veiklos neviršija 6 660 Eur, o 2020 metais gautos visos apmokestinamosios pajamos neviršija 21 852 Eur.


Gyventojas yra pateikęs pajamų mokesčio deklaracijas už 2019 m. ir 2020 m. (jei privalo).

Taip pat, gyventojas negali būti bankrutuojantis; privalo turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą; savo vardu finansų įstaigoje atidarytą atsiskaitomąją ar mokėjimo kortelės sąskaitą.Subsidijos dydis


Jeigu gyventojas vykdė individualią veiklą pagal pažymą, subsidija sudarys 100 proc. gyventojų pajamų mokesčio sumos, apskaičiuotos nuo 2019 metų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų, bet ne mažiau kaip 100 Eur ir ne daugiau kaip 10 926 Eur.


Jeigu gyventojas vykdė veiklą pagal verslo liudijimą, subsidija sudarys 100 proc. verslo liudijimo (-ų) kainos (pajamų mokesčio), sumokėtos už 2019 metų veiklos vykdymo laikotarpius, bet ne mažiau kaip 100 Eur ir ne daugiau kaip 10 926 Eur.


Jei gyventojas individualią veiklą pradėjo vykdyti tik 2020 m. ir ją vykdė ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai arba su pertraukomis, jam bus skirta 100 Eur subsidija.

Jei gyventojas vykdė ir individualią veiklą pagal pažymą, ir pagal verslo liudijimą, arba pakeitė vieną veiklos formą į kitą, jam skiriama viena subsidija, kuri gali sudaryti: 100 proc. gyventojų pajamų mokesčio sumos, apskaičiuotos nuo visų 2019 metų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų ir 100 proc. verslo liudijimo (-ų) kainos (pajamų mokesčio), sumokėtos už 2019 metų veiklos vykdymo laikotarpius, t. y. bus sudedamas pajamų mokestis, apskaičiuotas už abi veiklos vykdymo formas.Daugiau informacijos ir paraiškos pateikimo insrtrukcija: https://www.vmi.lt/evmi/subsidijos-savarankiskai-dirbantiems Pasinaudokite galimybe!

AD VISUM komanda

Daugiau šios kategorijos naujienų

Su šventėmis sveikina AD VISUM komanda.

2021 m. gruodžio 24 d.

Jaukių žiemos švenčių!
Darbo pasiūlymas, siūlome darba, ieškome komandos nario

2021 m. birželio 11 d.

Prisijunkite prie AD VISUM komandos!
Registruokitės konsultacijai internetu

2021 m. sausio 20 d.

Registruokitės konsultacijoms internetu!